Co oferuje dzisiaj sklep sprzedający płytki?

Co oferuje dzisiaj sklep sprzedający płytki?

Większość osób remontujących łazienkę bądź kuchnię decyduje się na wykończenie podłogi i ścian płytkami. To materiał wykończeniowy niezwykle popularny i mający całe mnóstwo zalet.

Jednocześnie dostępny jest w naprawdę ogromnym wyborze, co sprawia, że znalezienie płytek odpowiednich dla siebie nie stanowi najmniejszego problemu. Aby się o tym przekonać, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „płytki sklep”.

Obecnie w sprzedaży znajdują się między innymi:

  • płytki gresowe;
  • płytki klinkierowe;
  • mozaika.

Do tego dochodzi glazura, która jest najcieńsza i właśnie z tego powodu powinna być stosowana wyłącznie na ścianie. Gres to z kolei płytki niezwykle twarde, którym nie straszne żadne zarysowania. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze znoszą działanie niskich temperatur i promieni słonecznych, co sprawia, że można stosować je również na zewnątrz.

Dostępne dzisiaj płytki to również ogromny wybór formatów. Zdecydować można się na niewielkie płytki, ale hitem są płytki wielkoformatowe. Wybierając je, należy jednak pamiętać, aby ich ułożenie zlecić fachowcom. Takie płytki wymagają bowiem nieco wprawy.